Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

COSTA BLANCA - REZERWATY PRZYRODY

12.05.2017

Wspaniałe plaże, wysokie góry i zachwycające parki narodowe - oto COSTA BLANCA

Myśląc o Costa Blanca przed oczami mamy przede wszystkim obraz białych piasków śródziemnomorskich plaż.  To normalne - z tego słynie Costa Blanca. Niezapominajmy jednak, że Costa Blanca to także góry. Wysokie góry. Szczególnie te wokół Alicante, która jako prowincja jest jedną z najbardziej górzystych w Hiszpanii.

Poza białym piaskiem plaż i wysokimi górami, Costa Blanca posiada wiele jezior, jaskiń i rezerwatów przyrody. Na prawdę jest co zwiedzać. Oferuje turystom również piesze wędrówki bardzo dobrze oznaczonymi szlakami turystycznymi. Poza tym wspinaczka, jazda konna oraz setki kilometrów rowerowych tras. W tym artykule przyjrzymy się wybranym hiszpańskim rezerwatom przyrody.
 

Rezerwaty przyrody na Costa Blanca

 
W prowincji znajduje się wiele parków krajobrazowych, w których skład wchodzą przybrzeżne pasma górskie. Serra Gelada w Benidorm, Peñón de Ifach w Calpe, Montgo w Denia, Sierras de Mariola i Font Roja w Alcoy. Posiada również tereny podmokłe o wysokiejnwartości ekologicznej: Salinas de Santa Pola, Salinas Torrevieja - La Mata, Hondo de Elche i Pego-Oliva oraz rezerwat przyrody na wyspie Tabarca leżącej 5km od plaż Santa Pola. Cabo de San Antonio, między Javea a Denią jest kolejnym morskim rezerwatem przyrody na wybrzeżu Costa Blanca i jest przepięknym miejscem do nurkowania. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat różnych rezerwatów przyrody lub innych ciekawych miejsc na wybrzeżu Costa Blanca.


 

La Serra Gelada 


La Serra Gelada Costa Blanca Hiszpania

Rezerwat Przyrody La Serra Gelada
Wzdłuż wybrzeża Costa Blanca rozciąga się Serra Gelada, unikalny rezerwat przyrody, który sięga od Benidormu aż do Albir. Składa się z 5564 hektarów, w tym 4920 hektarów morza i obejmuje zatoczki Altei i Benidorm. W jego skład wchodzą cztery wyspy, w tym Benidorm Island.


 

Peñón de Ifach - Calpe


Góra Peñón de Ifach - Calpe, Hiszpania
 
Rezerwat przyrody Peñon de Ifach Calpe
Ta słynna skała będąca majmniejszym rezerwatem przyrody w Hiszpanii, wznosi się na wysokość 332 metrów ponad miasto Calpe i jest popularnym miejscem do zwiedzania. To naturalne środowisko dla ptaków i ponad 300 gatunków roślin. Cała wycieczka na szczyt trwa około godziny, ale nie jest to coś z czego będą zadowolone osoby z lękiem wysokości. Strome, kręte drogi i zapierające dech w piersiach widoki czekają na pozostałych, którzy podjęli wyzwanie. Ze szczytu można podziwiać piękne plaże Calpe a przy dobrej widoczności zarys Ibizy. 


 

 Montgo Denia


Rezerwat Przyrody Montgo Denia, Hiszpania
 

Rezerwat Przyrody Montgo Denia

Rezerwat Montgo położony jest na wysokości 753 metrów i tworzy imponujące tło dla nadmorskich miast Denia i Javey. Jest to popularny obszar wśród wszystkich miłośników przyrody, którzy lubią korzystać z wielu dostępnych szlaków turystycznych. Trasy maja różne stopnie trudności, więc na pewno każdy znajdzie tę odpowiednią dla swojej aktualnej formy fizycznej. Istnieje tu ponad 650 gatunków roślin, w tym aromatycznych. Lawendy, dzikiej róży i ostropestu. Przy odrobinie szczęścia  można zobaczyć duże ptaki drapieżne, takie jak sokoły  czy orły, lub spoglądając niżej -  jaszczurki, jeżowce i króliki. 

 Las Salinas de La Mata y Torrevieja


Rezerwat Przyrody Las Lagunas de La Mata y Torrevieja
 
Rezerwat Przyrody Las Lagunas de La Mata y Torrevieja
Laguna La Mata jest otoczona przez niepowtarzalny krajobraz i stanowi główną atrakcję turystyczną. Wejście do parku przyrody znajduje się w pobliżu plaży La Mata w północnej części Torrevieja. Jest tutaj także nowoczesny ośrodek turystyczny o nazwie "Centro de Información del Parque Natural". Park przyrody ze słonymi jeziorami (Las Salinas) jest dla odwiedzających Torrevieja po raz pierwszy pozycją obowiązkową. Obszar ten składa się z terenów podmokłych i jezior morskich - wykorzystywanych do produkcji soli. Park krajobrazowy jest również ważnym obszarem ochrony ptaków. Można tu spotkać różne gatunki ptaków - w tym flamingów. Turyści mają okazję pływać w lagunie solnej - w której kąpiele są bardzo zdrowe dla osób z zapaleniem stawów, problemami układu oddechowego i reumatyzmem. Szczególnie Różowa Laguna, której kolor jest spowodowany obecnością specjalnych glonów i jest ulubionym obiektem fotograficznym turystów. Park przyrody ma wspaniałe szlaki turystyczne i rowerowe, a Centrum Turystyczne jest otwarte dla odwiedzających przez większość dnia w ciągu roku.

 

 

Wyspa Tabarca


Popłyń na Wyspę Tabarca na jednodniową wycieczkę z Torrevieja lub Santa Pola
 

Wyspa Tabarca
Tabarca to mała oaza znakomicie nadająca się do snorkelingu lub dla tych, którzy po prostu uwielbiają pływać w błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Ma zaledwie 1800m długości i 380m szerokości. Składa sie z dwóch części: zamieszkałej - domy, hotele i restauracje oraz niezamieszkałej - porośniętej roślinnością wydmową i opuncjami. Położona 6 kilometrów od plaż Santa Pola jest idealnym celem jednodniowej wycieczki, którą możemy rozpocząć z  Alicante, z Santa Pola, z Benidormu czy z Torrevieja. Jest to wyspa marzeń dla tych, którzy lubią się opalać, nurkować lub bardziej preferują snorkeling, czyli obserwowanie podwodnego świata pływając w masce z rurką służącą do oddychania. Jest to ekscytujące doświadczenie - oglądać takie widoki jak wokół wyspy Tabarca. Malowniczy port rybacki to wspaniałe miejsce na lunch składający się ze świeżych ryb, skorupiaków czy tradycyjnego Caldero de la Isla de Tabarca (pyszny gulasz z owoców morza). Można też zatrzymać się w hotelu Compostella lub w jakimś eleganckim małym hotelu pensjonacie. Na wyspę kursują statki turystyczne ze szklanym dnem co jest dodatkową, niezapomnianą atrakcja...


TOLEDO – MIASTO Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO
NOCLEGI W HISZPANII – COSTA DEL MARESME
CZAS NA INWESTYCJE W HISZPAŃSKIE NIERUCHOMOŚCI
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 1.
WYJAZDY NA MECZE FC BARCELONY
PRZEWODNIK PO COSTA BLANCA
ZAMEK W PENISCOLA
KĄPIELISKA WŚRÓD SKAŁ - WALENCJA
10 RZECZY - NIE RÓB ICH W HISZPANII
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 2.
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 3.
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]