Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 2.

14.04.2017
Tradycyjna hiszpańska Paella Marisca

Hiszpania to nie tylko zabawa i rozrywka. Hiszpanie słyną ze swojego ogromnego przywiązania do rodziny, którą zawsze stawiają na pierwszym miejscu. Rodzina jest dla nich znacznie ważniejsza niż pieniądze, wolą spędzać czas z bliskimi niż gonić za karierą. Cecha ta zdecydowanie wyróżnia ich spośród innych narodów. Co więcej, wyróżnia ich również ogromny szacunek do ludzi starszych, a w szczególności do członków rodziny, którzy wymagają stałej opieki. Ma to ogromne znaczenie z racji niskiego współczynnika urodzeń (jedynie ok. 1%).
Kolejną cechą charakterystyczną dla Hiszpan jest ich ogromne poczucie niezależności. Typowy Hiszpan unika wszelkich współpracy i zawodowych zobowiązań, które w jego mniemaniu zniewalają go w choć niewielkim stopniu. Tym, co bardzo pozytywnie charakteryzuje Hiszpan, jest ich podejście do innych ludzi. Nie oceniają oni osoby po jej dobytku, ale po tym, jaką jest osobą. Ujawnia się to np. w restauracji – kelner dla Hiszpana jest równym mu człowiekiem, nie ma tutaj mowy o traktowaniu z góry. Trzeba jednak pamiętać, że Hiszpanie bardzo nie lubią przegrywać i źle znoszą krytykę na swój temat. Wówczas ujawnia się gorący, hiszpański temperament, który usuwa wszelkie zahamowania.
Kolejnym faktem, który wyróżnia Hiszpan od innych narodowości jest ich schludność. Przywiązują oni ogromną wagę do wyglądu i estetyki otoczenia. Dlatego też ulice są czyste, porty, rynki, sklepy wyglądają jak na filmach, a stroje Hiszpanów emanują elegancją. Jest to bardzo pozytywna cecha, zwłaszcza dziś, gdy otacza nas zanieczyszczone, zaśmiecone środowisko.
Dowiedzieliśmy się już całkiem sporo faktów na temat Hiszpan. Przyjrzyjmy się teraz typowym stereotypom – jak Polacy postrzegają Hiszpanów i czy mają rację? Wg badań Instytu Studiów Politycznych PAN, Polacy postrzegają Hiszpanów jako ludzi niezwykle towarzyskich i otwartych. Towarzyscy Hiszpanie rzeczywiście są, ale niekoniecznie są otwarci, o czym już wcześniej wspomniałam. Polacy uważają też Hiszpanów za ludzi nowoczesnych, wykształconych, tolerancyjnych i religijnych. Owszem, są oni tolerancyjni, nie dyskryminują nikogo, bez względu na pochodzenie czy wyznanie. Jeśli chodzi o religijność, to badania Centrum Badań Socjologicznych z 2004 roku wykazały, że przynależność do Kościoła rzymskokatolickiego zadeklarowało 68, 8%. Dla porównania, w Polsce do kościoła grekokatolickiego przynależy ok. 87% ludności, podobnie jak do kościoła rzymskokatolickiego.


TOLEDO – MIASTO Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO
NOCLEGI W HISZPANII – COSTA DEL MARESME
CZAS NA INWESTYCJE W HISZPAŃSKIE NIERUCHOMOŚCI
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 1.
WYJAZDY NA MECZE FC BARCELONY
PRZEWODNIK PO COSTA BLANCA
ZAMEK W PENISCOLA
KĄPIELISKA WŚRÓD SKAŁ - WALENCJA
COSTA BLANCA - REZERWATY PRZYRODY
10 RZECZY - NIE RÓB ICH W HISZPANII
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 3.
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]