Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

KĄPIELISKA WŚRÓD SKAŁ - WALENCJA

28.04.2017
Wybrzeże Walencji oferuje przepiękne zatoczki i plaże, na których można się zrelaksować podziwiając piękno natury. Jednak ten artykuł raczej koncentruje się na kąpieliskach w regionie Walencjańskim, w skalistym otoczeniu, z dala od pięknych nadmorskich zatoczek.

Wybraliśmy 8 kąpielisk w okolicy Walencji, które zaliczamy do kategorii "must see".#1. Paraje del Río Sellent


Kąpielisko w Paraje del Río Sellent między Alicante a Walencją
 
Dokładnie w połowie drogi pomiędzy Alicante a Walencją znajduje się małe miasteczko o nazwie Bolbaite. Rzeka Sallent rozlała się tu tworząc przepiękne kąpieliska. Krystalicznie czysta woda, wodospad i utworzony wokół teren rekreacyjno - piknikowy przyciaga każdego sezonu tysiące turystów. #2. La Fuente de los Baños
 

Kąpielisko La Fuente de los Baños w pobliżu Parku Narodowego Sierra de Espadan
 
W pobliżu Parku Narodowego Sierra de Espadan (50km na północ od Walencji) znajduje się Montanejos Thermal Villa. Tu znajduje się teren kąpielowy, który opowiada nam fascynującą historię. Powstał za czasów ostatniego króla Maurów Abu Zeita, aby jego żony, kąpiąc się tutaj, nigdy nie traciły swojej urody. Ciekawostką jest fakt, że woda w tym zbiormiu ma stałą temperaturę 25st C przez cały rok!#3. Salto de la Novia
 

Salto de la Novia w miejscowości Navajas między Walencją a Castellon de la Plana

W miejscowości Navajas znaleźliśmy ten mały raj, w którym można zapomnieć o wszystkich troskach. Obszar kąpieliska naturalnie utworzony na rzece Palancia jest zasilany w wodę przez wodospad, który wydobywa się z wnętrza skały na wysokości 60-ciu metrów i rozlewa się do kilku basenów z drobnym, przyjemnym dla stóp piaskiem. W pobliżu możemy również znaleźć kilka szlaków turystycznych, aby spacerując móc podziwiać otoczenie tego niesamowitego miejsca.

 

#4. Cueva del Turche

 
Jaskinia Turche koło Bunol, Hiszpania
 
Jaskinia Turche jest jednym z najciekawszych obszarów przyrodniczych miejscowości o nazwie Bunol (40km na zachód od Walencji). Jezioro i 60-metrowej wysokości wodospad, który przebija się przez górną część ściany skalnej zapewnia niezapomniany naturalny spektakl.
Ten zestaw krajobrazu utworzonego przez jezioro oprawione w dużym amfiteatrze skalnym oraz teren piknikowy wyposażony w pełną infrastrukturę to idealne połączenia na gorące letnie dni.
Zdarza się, że w porze suchej zbiornik całkowicie wysycha...
 
 

#5. Sot de Chera
 

Naturalne baseny w Sot de Chera, Hiszpania

Niemal w centrum miasteczka Sot de Chera, na rzece o tej samej nazwie, znajdują się naturalne baseny, które szczególnie w wakacje przyciągają rzesze spragnionych ochłody turystów. Otoczone bujną zielenią i pozostałościami rzymskiego akweduktu dają również wytchnienie od upalnych promiemi słonecznych a spokojna i ciepła woda nie tylko dzieciom sprawia frajdę przez cały dzień.
 


#6. Quesa


Kąpieliska w Quesa na wysokości nadmorskiego kurortu Cullera, Hiszpania
 
Kąpieliska w Quesa to zestaw czterech naturalnych basenów różnej wielkości i głębokości. Znajdują się w mało dostępnym miejscu, pomiędzy górami porośnietymi lasami sosnowymi, pełnymi krzewów i ziół około 7 km od centrum miasta. Jednak gdy już tam dotrzemy, pierwsze słowa jakie wypowiemy to: "Warto było!"


#7 Pou Clar


Naturalne, połączone ze sobą baseny w Pou Clar niedaleko od Gandia, Calpe, Denia, Benidorm

Kompleks kąpielowy Pou Clar składa się z kilku połączonych ze sobą naturalnych basenów znajdujących się względem siebie na różnych poziomach i jest jednocze początkiem rzeki Clariano. Znajduje się na obrzeżach miasta Ontinyent - 60km na północ od Alicante.

 

#8 Wodospady w Algar


Wodospady w Algar, Alicante, Hiszpania
 
Algar to miejscowość położona nieopodal Benidormu I Calpe, z tego też powodu dość często odwiedzana przez tamtejszych - i nie tylko - turystów. Za niewielka opłatą można podziwiać naturalne kaskadowe wodospady i wykapać się w płytszych lub głębszych basenach pomiedzy nimi. Dojazd do wodospadów prowadzi przez plantacje avokado i karczochów co dla nas Polaków jest dodatkową atrakcją. Gdy już dojedziemy do Algar radzimy auto pozostawić na jakimś parkingu u podnóży góry, wśród skał której czeka na nas główna atrakcja. Zaparkowanie  bliżej wodospadów może okazać się niemożliwe z uwagi na wąskie uliczki i niewystarczającą ilość miejsc do parkowania...
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]