Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

NOCLEGI W HISZPANII – COSTA DEL MARESME

03.02.2017
 
Apartamenty w Hiszpanii na Costa del Maresme
 
 
Spokojne wybrzeże, które rozciąga się w niewielkiej odległości od Barcelony, stało się popularnym miejscem wypoczynku dla wielu Polaków. Costa del Maresme to jeden z tych regionów, dzięki którym Hiszpania stała się turystyczną potęgą. To doskonałe miejsce na tanie wakacje. Tutaj nie musimy się martwić o tanie noclegi, w Hiszpanii  nie ma z tym problemu.Oto najważniejsze informacje na temat tej części hiszpańskiego wybrzeża, która już dawno zyskała uznanie wielu turystów.
 
Położenie między wybrzeżem Barcelony a słynnym Costa Brava to wielki walor tej części Hiszpanii. Piękne plaże, pokryte jasnym piaskiem oraz miejscowości, będące doskonałymi miejscami na rodzinne wczasy, są kolejną zaletą tego wybrzeża. W gronie tych ośrodków turystycznych, którymi przyciąga turystów Costa del Maresme, ważne miejsce zajmuje Mataro. To stolica wybrzeża, znana z pięknych plaż oraz ciekawych zabytków na terenie historycznego centrum miasta. Z pewnością warto zobaczyć tutejsze mury obronne, które są ciekawą pamiątką z XVI wieku. Wielkie zainteresowanie wzbudza również tutejsze muzeum regionalne, które urządzono w budynku z XVI wieku. Dla wielu turystów najpiękniejszym obiektem jest tu jednak wielki port, pełen barwnych jachtów i rybackich łodzi. Calella to kolejny ważny punkt na mapie tego wybrzeża, a jednocześnie najpopularniejszy kurort w tej części Hiszpanii.
 
Od lat 70. XX wieku powstają tu eleganckie hotele, a na piaszczystej, liczącej blisko 3 km długości plaży, spotkać można turystów z różnych stron świata. Kusi też rozbudowane zaplecze rekreacyjne i wypoczynkowe, zachęcająco prezentuje się również tutejsza starówka. Nieco bardziej kameralny charakter ma Pineda de Mar. To popularne letnisko może okazać się wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników przyrody. Wielkim walorem tej miejscowości jest bliskość parku przyrodniczego oraz położenie w pobliżu wspaniałych kompleksów leśnych. Czekają tu również piękne plaże oraz kąpieliska, dzięki którym można tu spędzić wspaniałe wczasy. Costa del Maresme może się też pochwalić wyjątkowo nowoczesnym kurortem, którego potencjał już dawno doceniły światowe biura podróży. Na turystów czekają tu nowoczesne hotele, bardzo rozwinięta baza noclegowa prywatnych apartamentów do wynajęcia oraz piękne plaże.
 
Czeka też wiele ofert na miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla rodzin z dziećmi. Parki linowe, pola golfowe oraz wycieczkowe rejsy to tylko wybrane propozycje, z których letnicy korzystają najchętniej. Świetne zagospodarowanie, doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz szeroka oferta aktywnego wypoczynku to wielkie walory tej części wybrzeża. Dzięki pięknym krajobrazom oraz rozwiniętej infrastrukturze, Costa del Maresme dołączyło do grona tych regionów, którymi Hiszpania przyciąga gości z całego świata. Wczasy w tej części kraju mogą się okazać wspaniałą przygodą dla każdego, a świetny wypoczynek jest tu gwarantowany.
 
 
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]