Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

TOLEDO

26.01.2017
Toledo - Hiszpania, to miasto wpisane na listę UNESCO
 

 

TOLEDO – MIASTO Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO


Jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Wycieczki z całego świata zaglądają tu bardzo chętnie, a niemal każde biuro podróży przyciąga turystów ciekawą ofertą zwiedzania tego ośrodka miejskiego.

Toledo to miasto wyjątkowe.


Na jego terenie Hiszpania prezentuje nie tylko piękną architekturę, ale i swą kulturę: tak ciekawą, intrygującą i różnorodną zarazem. Wycieczki po tym niezwykłym mieście to szansa na ujrzenie wielu ciekawych zabytków, w gronie których nie brak obiektów kojarzonych już ze światem arabskim. Nie powinno to dziwić, gdyż już w VIII wieku Maurowie byli panami tego miasta. Współczesne Toledo stało się tak ważnym ośrodkiem turystycznym m. in. dzięki tym zabytkom, które wiążą się z bytnością Maurów na jego terenie.


Jakie atrakcje czekają na tych, którzy postawili na biuro podróży organizujące wycieczki do Toledo? Co zrobić, by Hiszpania zaskoczyła turystów w tym mieście niezwykłymi ciekawostkami? Oto najważniejsze atrakcje, których w trakcie zwiedzania Toledo nie można pominąć.

NOCLEGI W OKOLICY TOLEDO


Większość zabytków w Toledo to budowle o charakterze sakralnym. Przypominają one najpiękniej o wielokulturowości tego miasta oraz o jego dawnych mieszkańcach. Nie brak tu kościołów katolickich, w pobliżu których znajdują się meczety oraz synagogi. Te ciekawe zabytki sakralne to ważne cele niejednej wycieczki tematycznej, której uczestnicy skupiają się przede wszystkim na historii sztuki i architektury. Najważniejsza budowlą sakralną w tym mieście jest potężna katedra, która już z daleka przyciąga uwagę turystów zwiedzających Toledo. Meczet oraz dawna synagoga to kolejne, cenne zabytki, których w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć. Dobre biuro podróży jest też gotowe zaoferować turystom tak ciekawą możliwość, jaką jest wędrówka śladami El Greco. Ten artysta to nie tylko jedna z najważniejszych postaci, z których tak dumna jest Hiszpania. Ten wspaniały malarz to również najważniejszy obywatel Toledo, dzięki któremu miłośnicy sztuki tak chętnie urządzają wycieczki po mieście, w którym spędził tak wiele lat.

NOCLEGI W HISZPANII – COSTA DEL MARESME
CZAS NA INWESTYCJE W HISZPAŃSKIE NIERUCHOMOŚCI
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 1.
WYJAZDY NA MECZE FC BARCELONY
PRZEWODNIK PO COSTA BLANCA
ZAMEK W PENISCOLA
KĄPIELISKA WŚRÓD SKAŁ - WALENCJA
COSTA BLANCA - REZERWATY PRZYRODY
10 RZECZY - NIE RÓB ICH W HISZPANII
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 2.
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 3.
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]