Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

CZAS NA INWESTYCJE W HISZPAŃSKIE NIERUCHOMOŚCI

17.02.2017

Czas najwyższy kupić apartament w Hiszpanii
 

Kryzys hiszpańskiego rynku nieruchomości z lat 2008-2012 ma dla nas tę dobrą stronę, że ceny mieszkań w niektórych jej regionach spadły o 40, 45% ich pierwotnych wartości. Porównując Polskę i nasze rodzime ceny nieruchomości szybko dojdziemy do wniosku, iż na terenie Hiszpanii możemy kupić teraz mieszkanie lub dom w podobnej, a w niektórych wypadkach tańszej cenie.

Wszystko wskazuje na to, iż w tym roku niewiele się zmieni, natomiast jak już pokazują badania, gospodarka hiszpańska zacznie podnosić się z kryzysu, co pociągnie za sobą kolejny wzrost cen nieruchomości jak w latach poprzednich.

Co również przemawia za zakupem w Hiszpanii, jest łatwość podróżowania i stosunkowo niewielka odległość Polski od Hiszpanii. Tanie linie lotnicze uruchomiły aż 4 nowe połączenia lotnicze z Polski do Alicante na Costa Blanca. W chwili obecnej bezpośrednio do Alicante dostaniemy się z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Krakowa. Już za kilkadziesiąt złotych i po trzech godzinach lotu możemy być na plaży i wśród palm.

Region Costa Blanca to najbardziej atrakcyjne z hiszpańskich wybrzeży, bardzo kosmopolityczne i pełne atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i swojej rodziny, zarówno przyjeżdżając tu na wakacje lub wczasy, czy też żyjąc tu permanentnie. Jednym z głównych czynnikiem, który decyduje o atrakcyjności Costa Blanca, jest wspaniały klimat, a właściwie mikroklimat, idealny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych i chorób reumatycznych. Kolejnym czynnikiem który przemawia za zakupem posiadłości czy mieszkania w Hiszpanii, jest ich niski koszt utrzymania w stosunku rocznym, nieporównywalny do drogiej w tej chwili Polski. Przeciętne utrzymanie mieszkania o kubaturze około 60m2 to koszt rzędu 250, 300 euro rocznie. W opłacie tej zawierają się wszelkie koszty utrzymania, części wspólne, oświetlenia na urbanizacji, utrzymanie basenu, etc.
Jest to najlepszy czas na podjęcie decyzji o zmianie klimatu i zakupie mieszkania w Hiszpanii.

TOLEDO – MIASTO Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO
NOCLEGI W HISZPANII – COSTA DEL MARESME
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 1.
WYJAZDY NA MECZE FC BARCELONY
PRZEWODNIK PO COSTA BLANCA
ZAMEK W PENISCOLA
KĄPIELISKA WŚRÓD SKAŁ - WALENCJA
COSTA BLANCA - REZERWATY PRZYRODY
10 RZECZY - NIE RÓB ICH W HISZPANII
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 2.
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 3.

 

 

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]