Artykuły dotyczące Hiszpanów i życia w Hiszpanii

Do Hiszpanii, ale gdzie?

Feb 24, 2018
Zapadła decyzja, że w tym roku na wakacje jedziemy do Hiszpanii. Ok, do Hiszpanii ale gdzie do Hiszpanii? Oto jest pytanie... Nie jest łatwo wybrać konkretne miejsce ponieważ Hiszpania pięknych plaż i kurortów ma bez liku. W serii artykułów pt.: "Gdzie tu jechać do Hiszpanii?" przybliżać bedziemy większe i mniejsze, bardziej i mniej znane hiszpańskie nadmorskie miejscowości, które warto odwiedzić. Postaramy sie pomóc Wam w podjeciu decyzji "Gdzie do Hiszpanii?"

Tossa de Mar: kurort pełen słońca

 
 
To jeden z najsłynniejszych kurortów, którym może się pochwalić Hiszpania. Położony na terenie Costa Brava kurort z pewnością na brak zainteresowania ze strony turystów narzekać nie może. Tossa de Mar stanowi jedno z tych miejsc, w którym spędzają wczasy goście z całego świata. Jak mogą tu spędzić wczasy?
 
Podstawowym zajęciem przybywających tu turystów jest plażowanie, kąpiele w morzu oraz uprawianie sportów wodnych. Można tu jednak skorzystać i z innych atrakcji. Ciekawa zabudowa sprawia, że Tossa jest ciekawa również dla tych, którzy cenią sobie historyczne ciekawostki oraz budowle sprzed wieków. Potężne mury obronne oraz zabudowa miejscowej starówki – oto atrakcje, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tym miejscu. Dzięki nim Tossa jest miejscem wyjątkowym i wyróżnia się z szerokiego grona hiszpańskich kurortów. O tym, jak długą historią może się pochwalić ta miejscowość, najlepiej można się przekonać w tutejszym muzeum. Nie brak w nim eksponatów z czasów rzymskich, które znaleziono w trakcie prac archeologicznych na terenie obecnego kurortu. Wielką ciekawostką okazała się rzymska willa, którą odkryto na terenie przedmieścia.
 
Skaliste wybrzeże, plaże gwarantujące łagodne zejście do morza oraz mnóstwo słońca – oto symbole Tossa de Mar. Wczasy w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, których kusi Hiszpania i Costa Brava. Tu na nudę narzekać nie można, a wspaniałe otoczenie jest dodatkową atrakcją dla tych, którzy właśnie w tym miejscu chcą wypoczywać od codziennych problemów.

Listings to be compared
There are no listings to compare
Log in
Username
Password
Forgot password? Remind
[X]
test