Artykuły dotyczące Hiszpanów i życia w Hiszpanii

Przewodnik po Costa Blanca

Mar 31, 2017

 

Położenie i klimat


Costa Blanca czyli białe wybrzeże, to ponad 200 km zachwycającego wybrzeża wzdłuż Morza Śródziemnego. Rozciąga się ono od miasteczka Denia na północy aż do miejscowości Pilar de la Horadada. Poługniowa granica Miasta Pilar jest też południową granicą Costa Blanca. 
 

Wspinaczka na Peñón de Ifach w Calpe


Na Costa Blanca mamy do czynienia z bardzo zdrowym mikro-klimatem i fantastyczną pogodą prawie przez cały rok. Super klimat ten zawdzięczany jest okolicznym pasmom górskim. Działają one jak tarcza ochronna przed złymi fasadami pogodowymi, pomagając utrzymywać w cieplejszym powietrzu wewnętrzne obszary. Północne wybrzeże Costa Blanca jest bardziej górzyste niż na południu i znacznie chłodniejsze w zimie.
 

Miasta, plaże i golf...

 
Plaże wzdłuż wybrzeża Costa Blanca są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Nieprzerwanie z roku na rok otrzymują „Niebieską flagę” certyfikat za bezpieczeństwo, czystość i szeroką ofertę aktywnego wypoczynku z korzystaniem ze sprzętu pływającego pod opieką przeszkolonych instruktorów włącznie. Jest tu również niezliczona ilość szlaków turystycznych prowadząca wśród pieknych, wysokich gór i malowniczych zielonych dolin. Miłośnicy sportów ekstremalnych będą się tutaj czuli jak w niebie. Istnieje tu bowiem mnóstwo lokalizacji gdzie można oddać się surfingowi, windsurfingowi, paralotniarstwu i wielu innym dostępnym sportom związanym z morzem i wiatrem. W regionie Costa Blanca istnieje wiele bardzo znanych pól golfowycha kilka z nich pojawiło się nawet na liście europejskiego cyklu Golf Tour.
 

ZNAJDŹ NOCLEG NA COSTA BLANCA

 
Benidorm z doskonałą bazą noclegową i imprezami do rana
Na zdjęciu Benidorm nocą
 
Prawdopodobnie najbardziej znanym kurortem na Costa Blanca a może nawet i na całym hiszpańskim wybrzeżu jest miasto Benidorm, zwany hiszpańskim Manhattanem. Leży w niedalekiej odległości na północ od Alicante. Upodobali go sobie szczególnie młodzi "turyści" z Wielkiej Brytanii, których mozna tu spotkać w każdym niemal barze, w każdej restauracji i w każdym hotelu.
Z kolei w niedalekiej odległości od Alicante na południe znajduje się miasto Elche z największym w Europie gajem palmowym oraz jeszcze nieco dalej na południe Santa Pola czy bardziej znana Torrevieja.
 
Widok z góry Ifach na apartamenty w Calpe
Na zdjęciu linia brzegowa miasta Calpe
 
Listings to be compared
There are no listings to compare
Log in
Username
Password
Forgot password? Remind
[X]
test