COSTA TROPICAL

01.05.2017
Tanie noclegi na COSTA TROPICAL

Costa Tropical w Andaluzji łączy takie miejscowości Adra i Motril. Linia brzegowa charakteryzuje się przede wszystkim pięknymi i mało zaludnionymi plażami, spokojną okolicą, która sprzyja wyciszeniu, czystą i ciepłą wodą, słońcem występującym tu przez prawie cały rok oraz egzotyczną roślinnością. Rosną tu między innymi owoce takie jak mango, papaja i avocado. Tutejszy krajobraz jest bardzo zróżnicowany, bowiem oprócz piaszczystych plaż występują tu także pustynne równiny i tereny górzyste. Najpopularniejsze miejscowości położone na Costa Tropical to Granada, Almunecar oraz Motril. 
Granada to miasto, które każdy człowiek powinien odwiedzić choć raz w życiu. Tutejsze krajobrazy są wyjątkowe, a górski łańcuch Sierra Nevada stanowi Park Narodowy. Ale Granada to także miasto uniwersyteckie oraz turystyczne. Przy ulicach usytuowane są liczne restauracje i knajpki, serwujące typowo andaluzyjskie dania czyli sardele, ośmiorniczki, muszle, krewetki  i inne owoce morza oraz ryby, a tutejsze nocne kluby zapewniają wspaniałe hiszpańskie zabawy taneczne oraz pokazy flamenco. Jednym z głównych tutejszych zabytków jest Alhambra, XIII- wieczny pałac muzułmański. Wzgórza Albacin zachęcają natomiast widokiem artystycznego miasteczka, w którym można kupić ręcznie wykonane arcydzieła oraz nauczyć się od hiszpańskich Cyganów tańczyć i grać prawdziwe, ogniste flamenco. To oni byli bowiem jego prekursorami.
Almunecar to spokojna miejscowość z kolorową promenadą. Pomimo, iż posiada pełen wachlarz atrakcji, a ceny nie są tu wysokie, to turystów przyjeżdża tu niewielu w porównaniu do dużych i znanych kurortów w Hiszpanii. Wpływ na to mają zapewne tutejsze kamieniste. Główną atrakcją tego miasta są białe domy, 13 fiest organizowanych tu w ciągu roku oraz bogata w ryby i owoce morza kuchnia. Pogoda w tym mieście sprzyja wszelkim kąpielom, zarówno tym słonecznym jak i morskim. Pada tu bowiem tylko przez około 25 dni w roku. 
Motril to miasto, które posiada wiele interesujących zabytków. Są to między innymi XVI i XVII wieczne świątynie oraz Nuestra Senora de la Abeza, która w XIX wieku była cukrownią.
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]