COSTA BLANCA

01.05.2017

Białe plaże COSTA BLANCA


Costa Blanca czyli Białe Wybrzeże nie jest wśród turystów bardzo popularne. Dzięki temu można uniknąć tłumów na tutejszych plażach oraz cieszyć się ciszą i spokojem tych okolic. Najłatwiej dostać się tu przylatując do Alicante. Wybrzeże zlokalizowane jest bowiem w regionie Walencji i ma ponad 240 kilometrów długości. Najlepszy okres na morskie kąpiele w tym rejonie, to miesiące od czerwca do listopada. W tym czasie średnie temperatury wynoszą od 20 do 25 stopni Celsjusza, a powietrza od 20 do 33 stopni. Wybrzeże łączy miasta Denia i Pilar de la Horadada. Tutejsze widoki obfitują w klify, piaszczyste plaże i zatoczki. Plaże Costa Blanca pozwalają nie tylko na pasywny, ale też na aktywny wypoczynek, jako, że znajdują się na nich liczne stanowiska przeznaczone do gry w siatkówkę, a także siłownie na świeżym powietrzu. 

Costa Blanca posiada dwa z trzech największych ośrodków turystycznych w Walencji: Alicante i Benidorm. Alicante po arabsku oznacza źródło światła. To miejscowość, w której zimą łatwo odróżnić turystę od jej mieszkańca. Ci pierwsi chodzą bowiem w tym czasie w T-shirtach, Ci drudzy w zimowych kurtkach. W grudniu temperatura powietrza potrafi przekroczyć, w ciągu dnia, nawet 20 stopni. W Alicante znajduje się jedno z najlepszych muzeów archeologicznych w Europie, ciekawe kościoły pochodzące z różnych epok oraz dwa zamki: Castillo de Santa Barbara oraz Castillo San Fernando. Miejscowość ta daje również możliwość odpoczynku w palmowych parkach oraz podczas spacerów tutejszą promenadą. 

Benidorm to dawna rybacka osada, a obecnie jeden z największych ośrodków wypoczynkowych w całej Hiszpanii. Ze względu na liczne, kilku-dziesięciopiętrowe wieżowce, nazywany jest też BeniJorkiem. W mieście tym nie sposób się nudzić. Miejsce to oferuje słoneczne i morskie kąpiele na łącznej długości 5 kilometrów swoich plaż oraz zwiedzanie zamku El Balcon del Mediterraneo.

W Denia można spróbować swoich sił na polu golfowym, a w Pilar de la Horadada zobaczyć Wieżę Zegarową Torre de la Horadada oraz wziąć udział w lipcowym letnim festiwalu, bądź jednej z innych organizowanych tu kilku fiest. 

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]