COSTA DE ALMERIA

02.05.2017
COSTA DE ALMERIA to atrakcje dla dzieci

Costa de Almeria czyli Lustrzane Wybrzeże w Andaluzji, posiada ponad 200 kilometrów linii brzegowej i jest uznane za najcieplejsze wybrzeże w całej Hiszpanii. Mimo to, rzadko odwiedzane jest ono przez turystów. Większość urlopowiczów to Hiszpanie, którzy przyjeżdżają tu sami bądź z rodzinami, aby w spokoju wypocząć, podziwiając naturę. Na tutejszy krajobraz składają się zarówno szerokie, ładne plaże, jak i skalne formy wulkaniczne oraz rezerwaty przyrody. Pokrywające wybrzeże piaski trudno określić jako białe lub złote, bowiem wymieszane są one z drobnym żwirkiem. Spora część Costa de Almeria przypomina też pustynie, oraz posiada w swej linii brzegowej ostre klify. 
Tutejsze kurorty oprócz hoteli oferujących liczne udogodnienia dla każdej grupy wiekowej turystów, proponują także plaże dla naturystów oraz atrakcje takie jak pola golfowe, szkółki żeglarskie, nurkowania i windsurfingu oraz korty tenisowe. 
Tutejsze restauracje serwują popularne w tym regionie dania gulaszowe, zarówno rybne jak i mięsne, a także oparte na dużej ilości warzyw i świeżo tłoczonej oliwie z oliwek.
Najbardziej popularne miejscowości na Costa de Almeria, to El Argar oraz Los Millares, ale warto także odwiedzić małe wioski zlokalizowane wzdłuż wybrzeża. Głównym miastem Wybrzeża de Almeria jest miejscowość o tej samej nazwie. Będąc tu, warto zwrócić uwagę na mauretański zamek Alcazaba. Oprócz tego jest to bardzo nowoczesne miasto, w którym można znaleźć luksusowe sklepy i butiki, bardzo eleganckie restauracje oraz szeroki wybór oferty kulturalnej. Niedaleko Almerii znajduje się też rezerwat Cabo de Gato- Nijar. 
Roquetas de Mar posiada najdłuższą plażę w tym regionie, a także XVIII wieczną fortyfikację Castillo de Santa Ana. Udostępnione są w niej wystawy malarstwa i fotografii znanych światowych artystów, a latem organizowane są koncerty. W miejscowości tej warto odwiedzić także Muzeum Byków, które przedstawia kulturę hiszpańskiej Corridy. Aguadulca natomiast szczyci się stanowiskiem archeologicznym La Ribera de la Algaida, w którym znajdują się relikty zebrane na przestrzeni wieków, zaczynając od końca epoki brązu. 

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]