COSTA DE GALICIA

01.05.2017
Gdzie wynająć mieszkanie na Costa de Galicia

Costa de Galicia czyli Galicyjskie Wybrzeże, które tworzy linię brzegową nad Oceanem Atlantyckim. Costa de Galicia jest najdłuższym wybrzeżem w całej Hiszpanii, często wybieranym jako miejsce wypoczynkowe podczas urlopu, przez hiszpańskich turystów. Tutejsze piaszczyste plaże mają liczne zatoczki, a wokół nich rozciągają się małe rybackie miasteczka, które oferują dania ze świeżych ryb i owoców morza. Planując urlop na Costa de Galicia należy wziąć pod uwagę, że woda jest tu dużo chłodniejsza niż nad Morzem Śródziemnym, tutejszy krajobraz jest bardzo zróżnicowany a kurorty zachęcają do pieszych wycieczek na przykład szlakiem licznych latarni morskich, jak również do podziwiania skalistych klifów i rybackich wiosek. 
Jednym z najpopularniejszych tu miejsc jest skalista Costa de Morte, czyli Wybrzeże Śmierci, przy którym rozbiło się wiele statków. Galicja stała się już skarbnicą legend na temat tego miejsca. Tym bardziej, że żeglarze uważają, iż jest to jedno z najniebezpieczniejszych hiszpańskich wybrzeży, ze względu na tutejszą pogodę i silne morskie prądy. 
Najbardziej znane galicyjskie kurorty Cabo Fisterra, Muxia i Coruna. Cabo Fistera określane było symbolicznym końcem świata, w którym miało następować wieczne odpuszczenie grzechów. To ostatni już punkt na szlaku Camino de Santiago. Tutejsze plaże nie są tak szerokie i długie jak na innych wybrzeżach w tym kraju, ale ich nieskazitelnie czysty piasek, towarzystwo bujnej, zielonej roślinności oraz skał wynagradza tą niedogodność. W dodatku tereny te są zazwyczaj puste, bowiem niewielu turystów z nich korzysta. 
Muxia jest małym miasteczkiem, w którym, jak głosi legenda, Święty Jakub spotkał się z Matką Boską. To także ostatni przystanek przed końcem drogi Camino de Santiago. Jednym z obowiązkowych do zobaczenia tu miejsc jest kościół El Santuario de la Virgen de la Barca i otaczające go olbrzymie skaliste głazy. Skaliste brzegi i kamienne plaże to cechy charakterystyczne dla wybrzeża w Muxii.
Coruna jest dużym miastem portowym, a początki jej istnienia datuje się na I wiek p.n.e. Znajduje się tu najstarsza czynna morska latarnia, wybudowana w II wieku n.e., zwana Wieżą Herkulesa. Jedną z głównych atrakcji jest tu również Muzeum Ludzkości, w którym można poznać wszystkie tajemnice ludzkiego ciała.

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]