COSTA DE CANTABRIA

01.05.2017
Rodzinne wakacje na COSTA DE CANTABRIA

Costa de Cantabria rozciąga się od Miengo do Comillas. Tutejsze plaże posiadają miękkie i złociste piaski oraz czystą i przejrzystą wodę. Costa de Cambria to miejsce gdzie człowiek czuje jak tworzy harmonię z naturą i otaczająca go przyrodą. Wybrzeże to ma ponad 220 kilometrów długości i prawie sto plaż, które nazywane są przez Hiszpanów doskonałymi. Niedaleko znajdują się też góry Picos de Europa. Najbardziej popularna z plaż to Playa Langre otoczona wysokimi klifami oraz zielonymi łąkami.  Najbardziej znanymi kurortami wybrzeża Costa de Cantabria są Santander, Santona oraz Cosmillas. 
Cosmillas Costa de Cantabria to nie tylko miejsce dla miłośników natury, ale także dla osób, które lubią dobrą zabawę. Zlokalizowane są tu bowiem ośrodki żeglarskie, surfingowe, szkółki nurkowania, a także liczne nocne kluby. Organizowane są też lokalne, liczne fiesty, między innymi Kwiatowa Bitwa, oraz festiwale muzyczne. Cosmillas słynie przede wszystkim ze swojej plaży de Comillas oraz znajdującej się w pobliżu Jaskini Altamira, w której odkryto kolorowe rysunki zwierząt i figur geometrycznych, z epoki paleolitu. Obecnie Jaskinia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Niestety, oryginalna wersja groty jest niedostępna dla odwiedzających, którzy mają do swojej dyspozycji jej replikę. 
 Santander zaprasza na swoje plaże przede wszystkim wiosną i latem, jako, że średnia roczna temperatura wynosi tylko około 10 stopni Celsjusza. Najcieplejsze miesiące to okres od czerwca do końca września. W tym czasie występuje tu też najmniejsza ilość opadów deszczu. Najbardziej popularna dzielnica tego miasta to El Sardinero, w którym usytuowana jest spora ilość ekskluzywnych hoteli oraz Pałac Królewski. Tu także znajduje się jedna z najczystszych plaż w Europie. Ale Santander nie jest tylko i wyłącznie kurortem dla osób zamożnych. Tutejsza baza noclegowa dostępna jest na każdą kieszeń. Na obrzeżach miasta znajduje się także lotnisko, które obsługuje między innymi tanie linie lotnicze, na przykład Rayanair. 
Na szlaku kulinarnym Costa de Cantabria, tak jak na większości hiszpańskich wybrzeży, królują ryby i owoce morza. 

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]