COSTA DEL AZAHAR

23.04.2017
Tanie loty do Barcelony niedaleko od COSTA DEL AZAHAR

Costa del Azahar ma 120 kilometrów długości. Wybrzeże to zlokalizowane jest w regionie Walencji i słynie przede wszystkim z gajów pomarańczowych. Obejmuje ono tereny od przylądka Cabo de Nao do ujścia rzeki Ebro. Tutejsze plaże mają nawet po kilkadziesiąt metrów szerokości i kilkaset metrów długości. Pomimo, iż nie są tak zapełnione jak Costa Brava czy Costa Dorada, to coraz więcej europejskich turystów, którzy chcą się zrelaksować podczas urlopu, wybiera właśnie to wybrzeże. Tutejsze piaski są nie tylko czyste, ale także bardzo delikatne, a plaże otacza zielona i egzotyczna roślinność.  Niektóre kurorty, jak na przykład na plażach Cullera, dostosowały swoje oferty turystyczne także do osób niepełnosprawnych
Costa del Azahar to także jedno z ulubionych miejsc surfingowców i żeglarzy, ze względu na występujące tu odpowiednie prądy. Także miłośnicy natury częstą przyjeżdżają w te okolice, aby zwiedzić tutejsze rezerwaty przyrody.
Głównym i najczęściej odwiedzanym kurortem na Costa del Azahar jest Peniscola. Jest to również miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają całe rodziny z małymi dziećmi, a to dlatego, że nawet kilkadziesiąt metrów od linii brzegowej woda nadal jest płytka, co zapewnia maluchom możliwość bezpiecznej zabawy w wodzie. W centrum miasta znajduje się godny zwiedzenia zamek templariuszy z XVI wieku oraz Park Artyleryjski. Odbywają się tu także liczne imprezy rozrywkowe, w tym między innymi festiwale takie jak Festiwal Filmu Komediowego, jak również świąteczne, lokalne fiesty.
El Maestrazgo to region historyczny i górzysty. W mieście tym odkryto część szkieletu dinozaura z gatunku sauropadów. Vinaros to miasteczko portowe, które słynie z krewetek. Dlatego zatrzymując się w tym miejscu zawsze mamy pewność, że dania podane nam na talerzach są świeże, z ostatniego połowu. W szczególności warto spróbować lokalnej potrawy Walencji- paella con marisco, czyli ryżu z owocami morza i szczyptą szafranu. Vinaros może pochwalić się przepiękną architekturą. Warto zwrócić tu uwagę na domy Giner i kościół Sant Augusti.
Osobom, które nie przepadają za zbyt długim przebywaniem na plażach, kurorty oferują liczne wycieczki do stolicy regionu, Walencji jak również inne atrakcje sportowe, na przykład wycieczki rowerowe do jednego z tutejszych rezerwatów przyrody
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]