COSTA DORADA

01.05.2017


apartament na COSTA DORADA


Costa Dorada ma długość 216 kilometrów i rozciąga się wzdłuż Morza Śródziemnego, na terenie Katalonii, w prowincjach Barcelony i Tarragony. Na Costa Dorada nikt się nie nudzi. Tutejsze kurorty dysponują bogato wyposażonymi obiektami sportowymi, placami zabaw przeznaczonymi dla dzieci w każdym wieku, basenami i parkami wodnymi oraz możliwością zorganizowania wycieczek do głównych, dużych miast Katalonii czy parków krajobrazowych. Tutejsze plaże charakteryzują się licznymi zatoczkami, czystymi piaskami i płytką wodą przy brzegu, a także łatwym do nich dostępem.
Jednym z najchętniej i najczęściej odwiedzanych tu kurortów jest Salou, znajdujące się 10 km od Tarragony i godzinę jazdy od Barcelony. To najbardziej rozrywkowa miejscowość na tym wybrzeżu, z największą ilością pubów, klubów nocnych i dyskotek. Najchętniej przyjeżdżają tu osoby młode, które liczą na dobrą zabawę podczas swoich urlopów. Rodziny z dziećmi wolą natomiast Port Aventura, w którym znajduje się jeden z najpopularniejszych w Europie i największych w Hiszpanii Parków Rozrywki. Jest to bowiem miejsce, w którym można spędzić wakacje pełne niezapomnianych wrażeń. Znajdują się tu zarówno hotele, sklepy jak i różnorodne atrakcje przystosowane do każdej grupy wiekowej, na przykład podróż do świata dinozaurów, bliskie spotkania z prawdziwymi, kolorowymi i gadającymi papugami czy baśniowymi postaciami, światowe parady z pięciu części świata: Polinezji, Chin, Meksyku, Morza Śródziemnego oraz Dzikiego Zachodu. Oprócz tego jest także wielki roller coster, liczne karuzele oraz park wodny.
Katalończycy uważają, że w Tarragonie historia emanuje z kamieni. Znajduje się tu między innymi Szlak Pierwszych Chrześcijan, budynek rzymskiego amfiteatru, XIV wieczny pałac królewski z rzymskim cyrkiem, jak również 150-letnia ulica La Rambla Nova. Urokliwe zaułki zachęcają, aby się w nich zgubić, a tutejsze plaże z szerokim i płytkim nabrzeżem, aby korzystać z kąpieli słonecznych jak i wodnych. Natomiast na Plaza del Forum przeszłość łączy się z teraźniejszością, razem tworząc ponadczasową harmonię. 
Będąc na Costa Dorada należy jak najczęściej próbować lokalnej kuchni, która oparta jest głównie na rybach i owocach morza. 
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]