COSTA VASCA

02.05.2017
Costa Vasca apartamenty nad morzem

Costa Vasca czyli Wybrzeże Baskijskie cieszy się piaszczystymi plażami oraz pięknym krajobrazem. Jako, że leży w północnej części Hiszpanii, aby korzystać zarówno ze słonecznych, jak i morskich kąpieli warto przyjechać tu wiosną lub latem. Wtedy temperatury tu są najwyższe. W Bilbao dostępne jest lotnisko, z którego można się dostać do wielu innych zakątków Europy i Hiszpanii. 
Turystów na Costa Vasca przyciągają plaże, małe miasteczka zlokalizowane wzdłuż linii brzegowej, oraz duże kurorty oferujące liczne atrakcje. Najpiękniejsze plaże znajdują się w Zarautz, Orio, Zumaja oraz Gataria. Oprócz wybrzeża można również podziwiać występujące tu lasy i wzgórza. Costa Vasca to także centrum sportów wodnych, zlokalizowane w tym regionie Hiszpanii. Popularne są tu żeglarstwo, nurkowanie i surfing. Niektóre kurorty oferują też rejsy statkiem, grę w golfa, jeździectwo i wycieczki rowerowe. Tutejszy szlak kulinarny opiera się głównie na rybach i owocach morza. Szczególnym uznaniem cieszą się tu morszczuk i dorsz, ale także owcze sery oraz cydr. 
Głównym kurortem Costa Vasca jest San Sebastian. Miasto to jest połączeniem wszystkiego o czym można marzyć podczas idealnych wakacji. Cudowne plaże, malownicze parki i ogrody oraz zielone wzgórza. Tym bardziej, że tutejsze plaże przystosowane są dla każdego, niezależnie od kategorii wiekowej lub stanu rodzinnego czy pasji. Najpopularniejszą i największą plażą jest La Concha, która oferuje biały i przyjemny w dotyku piasek oraz wspaniały widok na miasto i wzgórze. Podczas spaceru po mieście warto zwiedzić Katedrę San Sebastian oraz barokową bazylikę Najświętszej Marii Panny z Caro. Trzeba też pamiętać, że niektóre tutejsze restauracje są jednymi z najlepszych na świecie i wyróżnione zostały gwiazdkami Michelin, a kluby nocne oferują zabawę do białego rana, przy popularnej, hiszpańskiej muzyce.  
Jedną z ciekawych miejscowości wybrzeża Costa Vasca jest wioska Mundaka. To ją wybierają surferzy na swoje urlopowe miejsce docelowe, w tym regionie. Tutejsze fale dają bowiem pole do popisu i rozwinięcia swoich umiejętności. Niektóre osiągają nawet kilkaset metrów szerokości. 

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]