COSTA DE LA LUZ

01.05.2017
mieszkanie z basenem na COSTA DE LA LUZ

Costa de la Luz to wybrzeże w Andaluzji, które łączy Gibraltar i Portugalię. Nazywane jest Wybrzeżem Światła i ma ponad 200 kilometrów linii brzegowej. Tutejsze plaże charakteryzują się czystym i miękkim piaskiem oraz licznymi zatoczkami. To jedno z ulubionych miejsc miłośników sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kitesurfing czy windsurfing, a to dlatego, że występują tu ciepłe ale dość silne wiatry. Ciepły klimat tego wybrzeża sprawia, że jest ono miejscem, którym można cieszyć się przez cały rok. Tutejsze kurorty oprócz licznych atrakcji sportowych oraz takich jak wycieczki do Parków Narodowych, zwiedzania zabytków, jazdy konnej, oferują także naukę tańca flamenco oraz bogatą w smaki kuchnię. Tutejsze gaje cytrusowe (w szczególności pomarańczowe), zapewniają codziennie soczyste i słodkie owoce, a rybackie wioski świeże ryby, małże, krewetki i kalmary. Dwie najważniejsze prowincje na wybrzeżu Costa de Luz to Kadyks i Huelva. 
Kadyks znajduje się w południowej części Costa de Luz. To najstarsze europejskie miasto, w którym żyją prawdopodobnie najszczęśliwsi ludzie na świecie, bowiem każdy chodzi tu zawsze uśmiechnięty. Słoneczna pogoda trwa tu prawie cały rok, a huczne fiesty stały się atrakcją nie tylko dla mieszkańców tego miasta, ale także dla przyjeżdżających tu turystów. Tutejszy karnawał został nawet wpisany na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Hiszpanii. Jednym z największych miast prowincji Kadyksu jest Jerez de la Frontera, w którym znajduje się dawny meczet. 
Huelva to oprócz pięknego wybrzeża także góry Sierra de Aracena. Największymi atrakcjami są tu Groty Cudów oraz Park Narodowy Donana. 
Parki krajobrazowe to jedne z najdroższych skarbów wybrzeża Costa de Luz. W mieście Bolonia znajduje się Rezerwat Przyrody Estrecho, w którym mieści się ważne dla Hiszpanii stanowisko archeologiczne Baelo Claudia. Są to ruiny i pozostałości po starożytnym mieście rzymskim.Pomimo, że Costa de Luz nie jest popularne wśród turystów z całego świata, to chętnie wybierane jest ono przez Hiszpanów, a tutejsza baza noclegowa składa się przede wszystkim z luksusowych hoteli. 
 

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]