COSTA DEL SOL

24.04.2017
Na COSTA DEL SOL jest ogromny wybór apartamentów do wynajęcia

Costa del Sol czyli słoneczne wybrzeże znajduje się na terenach Andaluzji i rozciąga się między przylądkiem Cabo de Gata a Gibraltarem. Główne tutejsze kurorty to Marbella, Malaga oraz Benalmadena.
Na wybrzeżu tym występują zarówno piaszczyste jak i kamieniste plaże. To jednak nie zniechęca turystów do zatrzymania się w jednym z tutejszych luksusowych hoteli, tym bardziej, że wybrzeże Costa del Sol słynie z najlepszych w całej Europie pól golfowych.
Nazwa Słonecznego Wybrzeża najprawdopodobniej wzięła się stąd, że w regionie tym przez cały rok trwają naprzemiennie dwie pory roku, wiosna i lato, a większość dni jest słonecznych i pogodnych. 
Malaga to nie tylko złociste plaże i krystalicznie czysta woda, ale także miasto silnie związane z kulturą, sztuką i naturą. Świadczy o tym między innymi zespół pałacowy Alcazaba, Arena la Malaqueta, w której odbywają się walki matadorów z bykami, a także liczne gaje cytrusowe oraz bogata roślinność w parkach. Marbella podobnie jak Malaga znana jest ze swej kwiecistości. Oprócz licznych plaż, już sama miejscowość wywiera na turystach ogromne wrażenie: tapas bary, wąskie uliczki, kwiaty w oknach prawie wszystkich domów. Puerto Banus to kurort kierowany głównie do osób, ktore nie muszą liczyć się na wakacjach z każdym groszem. Eleganckie restauracje, markowe i drogie butiki oraz liczne atrakcje związane ze sportami wodnymi to tylko kilka propozycji z bogatej oferty tej miejscowości. Benalmadena to typowo rozrywkowe miasto o prehistorycznej przeszłości. Obecnie podzielone jest ono na Benalmadena dena Pueblo czyli część historyczną, w której skład wchodzi Stare Miasto oraz typowe dla Andaluzji białe domy, a także część rozrywkową Benalmádena Costa, która jest nowoczesną częścią miasta. Można tu zarówno udać się do eleganckiej restauracji jak i wypocząć w Akwarium czy Parku Miejskim. Ta część miasta gwarantuje także liczne rozrywki w klubach nocnych i dyskotekach. Arroyo de la Miel to dzielnica handlowa Benalmadeny. Jedną z tutejszych rozrywek są zakupy w tutejszych sklepach i butikach. Inne to wizyta w parku rozrywki Tivoli World jak również możliwość przejażdżki kolejką górską. 
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]