Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

DO HISZPANII ALE GDZIE?

24.02.2018
Zapadła decyzja, że w tym roku na wakacje jedziemy do Hiszpanii. Ok, do Hiszpanii ale gdzie do Hiszpanii? Oto jest pytanie... Nie jest łatwo wybrać konkretne miejsce ponieważ Hiszpania pięknych plaż i kurortów ma bez liku. W serii artykułów pt.: "Gdzie tu jechać do Hiszpanii?" przybliżać bedziemy większe i mniejsze, bardziej i mniej znane hiszpańskie nadmorskie miejscowości, które warto odwiedzić. Postaramy sie pomóc Wam w podjeciu decyzji "Gdzie do Hiszpanii?"
Tossa de Mar: kurort pełen słońca
 
To jeden z najsłynniejszych kurortów, którym może się pochwalić Hiszpania. Położony na terenie Costa Brava kurort z pewnością na brak zainteresowania ze strony turystów narzekać nie może. Tossa de Mar stanowi jedno z tych miejsc, w którym spędzają wczasy goście z całego świata. Jak mogą tu spędzić wczasy?
 
Podstawowym zajęciem przybywających tu turystów jest plażowanie, kąpiele w morzu oraz uprawianie sportów wodnych. Można tu jednak skorzystać i z innych atrakcji. Ciekawa zabudowa sprawia, że Tossa jest ciekawa również dla tych, którzy cenią sobie historyczne ciekawostki oraz budowle sprzed wieków. Potężne mury obronne oraz zabudowa miejscowej starówki – oto atrakcje, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tym miejscu. Dzięki nim Tossa jest miejscem wyjątkowym i wyróżnia się z szerokiego grona hiszpańskich kurortów. O tym, jak długą historią może się pochwalić ta miejscowość, najlepiej można się przekonać w tutejszym muzeum. Nie brak w nim eksponatów z czasów rzymskich, które znaleziono w trakcie prac archeologicznych na terenie obecnego kurortu. Wielką ciekawostką okazała się rzymska willa, którą odkryto na terenie przedmieścia.
 
Skaliste wybrzeże, plaże gwarantujące łagodne zejście do morza oraz mnóstwo słońca – oto symbole Tossa de Mar. Wczasy w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, których kusi Hiszpania i Costa Brava. Tu na nudę narzekać nie można, a wspaniałe otoczenie jest dodatkową atrakcją dla tych, którzy właśnie w tym miejscu chcą wypoczywać od codziennych problemów.Kto chce spędzić wyjątkowy urlop nad morzem, ten powinien w porę pomyśleć o wypoczynku na terenie Costa Brava. To jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Biura podróży od wielu lat chętnie organizują wczasy na terenie tego wybrzeża, a chętnych na skorzystanie z takiej oferty nie brakuje. Jakie czynniki decydują o popularności Costa Brava? W jakich kurortach warto spędzić urlop w tej części Hiszpanii?
Wczasy na terenie Costa Brawa to możliwość cieszenia się słońcem i pięknymi widokami. To również szansa na zapoznanie się z pięknymi miasteczkami oraz miejscowościami pełnymi zabytków. Wśród tych miejscowości, którymi znane biura podróży kuszą turystów do odwiedzenia hiszpańskiego wybrzeża, miejsce bardzo ważne zajmuje Blanes. Ta miejscowość kusi pięknymi plażami, wspaniałym ogrodem botanicznym oraz doskonałym zagospodarowaniem, dzięki czemu każdy z nas może tu spędzić wspaniały urlop w komfortowych warunkach. Kolejnym, doskonale znanym i bardzo wysoko ocenianym, ośrodkiem turystycznym na terenie Costa Brava jest Lloret de Mar. To hiszpańskie letnisko również może oczarować doskonałym zagospodarowaniem i atrakcjami, obok których nie można przejść obojętnie. Kto zdecyduje się spędzić wczasy właśnie w tym kurorcie, ten będzie mógł wypoczywać na pięknej plaży, spacerować unikalną promenadą oraz spędzać czas na poznawaniu okolicznych zabytków. Miłośników historii oczaruje też z pewnością Tossa de Mar – miejscowość, której symbolem stały się wspaniałe fortyfikacje z czasów średniowiecza.

 


Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]