Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

GRANADA, JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIAST ANDALUZJI

21.12.2019

Granada jest jednym z miast, które robi największe wrażenie podczas podróży po Andaluzji. Jest piękna zarówno zimą, jak i latem.
Dlaczego warto odwiedzić Granadę?
Jest to jedno z tych miast, które mają specjalną magię. I do tego uważam, że połączonych jest kilka sytuacji: po pierwsze, ma piękne środowisko krajobrazowe. Mówię o mieście w ramach Sierra Nevada z jego ośnieżonymi szczytami. Ale szczegółowo te są dla mnie ważne powody, by uczynić Granadę wyjątkową.
Różnorodność dzielnic: w Granadzie istnieje kilka dzielnic, które mają tak wyraźne osobowości związane z przepływami migracyjnymi. Spacerując po dzielnicach o różnych porach dnia, możemy sprawiać wrażenie, jakbyśmy byli w różnych miastach. Zaidín, Albaicín z widokiem na Mauretański kompleks warowny Alhambra, Sacromonte, Realejo, Cartuja, to obszary, które pokazują różnorodność miasta.
Zabytki Granady: Alhambra! To klejnot miasta i jego najbardziej imponujący zabytek wraz z ogrodem Generalife i Albaicín.  Była strategicznym punktem obrony Granady. Alhambra jest miejscem światowego dziedzictwa od 1984 roku. Kolejnym imponującym klejnotem jest monumentalna katedra, pierwsza w stylu renesansowym w Hiszpanii.


Dziedzictwo i przeszłość Granady.
Granada to miasto z przeszłością. Ale to przeszłość, która cały czas żyje; w gastronomii, kulturze, książkach czy architekturze. Przede wszystkim mam na myśli Granadę muzułmańską i blask tego, co było stolicą Królestwa Zirí w Granadzie, a później Królestwa Nasrid. Ślady przeszłości - to jest to, co czyni Granadę miastem wyjątkowym. W mieście znajdziemy około dwudziestu muzeów i centrów kultury.
Oprócz zabytków, dziedzictwa historii i dziedzictwa kulturowego, Granada szczyci się bliskością ośrodków narciarskich w Sierra Nevada. 
Kiedy najlepiej odwiedzić Granadę?
Granada jest bardzo ładna przez cały rok. Jednak upał nie sprzyja zwiedzaniu starych dzielnic z wąskimi uliczkami i rozgrzanymi murami. Proponuję wiosnę i jesień w Granadzie...

 
W której części Granady wynająć apartament…
Najlepiej położona dzielnica: centrum i okolica Katedry to najbardziej komfortowa i najlepiej zlokalizowana dzielnica, prawie w równej odległości od wszystkiego, co bardziej atrakcyjne. To, co mówię w kategoriach „komfortu”, odnosi się zarówno do komunikacji, jak i do faktu, że jest to najbardziej płaski obszar, a zatem najbardziej odpowiedni do spacerów. Tutaj można znaleźć zakwaterowanie w Granadzie
Najbardziej urokliwa dzielnica Granady? Bez wahania odpowiadam, że ta okolica to Albaicín. Jest to historyczna dzielnica, z której rozpościerają się najładniejsze widoki na Alhambrę. Oprócz jej unikalnego stylu, z wąskimi uliczkami, które wspinają się pomiędzy wąskimi domami z arabskimi drzwiami, herbaciarniami i tarasami z widokiem na Alhambrę, ta okolica jest uznawana za obiekt światowego dziedzictwa, a jej urok jest czymś wyjątkowym nie tylko w Granadzie, ale w skali całej Hiszpanii. Dlatego na intensywne zwiedzanie Granady polecam noclegi w Albaicín. 

 
Co zobaczyć w Granadzie?
Alhambra: oczywiście nie byłeś w Granadzie, jeśli nie odwiedziłeś Alhambry. Wszyscy wiemy, że to jest powód legendarnej sławy Granady. To, co przyciąga, zaskakuje i zadziwia każdego odwiedzającego pałac Alhambra, to jego majestat i piękno, dekoracyjna doskonałość i najwyższy stopień ekspresji artystycznej zastosowanej w tym kompleksie.
Ważne! Nie jest wskazane, aby udać się do La Alhambra bez biletów wstępu kupionych z wyprzedzeniem, z tego prostego powodu, że albo będziemy musieli stać w długich kolejkach, albo dlatego, że w ogóle ryzykujemy możliwość kupienia biletu. Dotyczy to głównie pobytów w czasie kakacji w Granadzie, długich weekendów i świąt. Prawda jest taka, że ​​przez resztę dni nie powinno być ryzyka pozostania bez biletów. Pamietajmy, że Alhambra to drugi najczęściej odwiedzany zabytek w Hiszpanii po Sagrada Familia w Barcelonie.
Alhambra dla początkujących. Alhambra to ufortyfikowane i pałacowe miasto położone w Granadzie. Mury otaczają zestaw pałaców, ogrodów i fortecy, która przypomina miasto w mieście. Chociaż w czasach królestwa Nasrid nie było to dokładnie miasto otwarte dla ludności, ale zarezerwowane dla dworu i króla Nasrid. To autentyczne „luksusowe miasto” ze stylem i dekoracją sięgające szczytu sztuki andaluzyjskiej. Krótko mówiąc, nie jest to pałac, ale zestaw pałaców, nie jest to ogród, ale rozległy kompleks ogrodów, a zatem jest czymś więcej niż pałacem warownym.


Najczęściej odwiedzane miejsca w Granadzie. Jak powiedziałem, odwiedzanych jest kilka budynków, w tym Alcazaba (fort), Pałace Nasrid, które w sumie były sześcioma pałacami i dwiema wieżami pałacowymi zbudowanymi jako rezydencja dworu Nasrid, Pałac Carlosa V (styl i późniejsza konstrukcja do królestwa Nasrid), Generalife (wioska emerytów i odpoczynku muzułmańskich królów z Granady) i oczywiście ogrody. Oprócz piękna wszystkich tych miejsc w Alhambra, jedną z głównych atrakcji wizyty będzie wycieczka po Patio de los Leones. Odwiedź park naukowy w Granadzie . To interaktywne muzeum jest jedną z głównych atrakcji Granady, szczególnie polecane osobom podróżującym z dziećmi. Jest to pierwsza interaktywna nauka o Andaluzji i znajduje się w centrum Granady. Ma akwaria, planetarium, ogród motyli, wystawy stałe i czasowe. (tutaj możesz zobaczyć oficjalną stronę internetową)
Muzea w Granadzie. Oferta muzeów w Granadzie zaskakuje. Istnieje wiele propozycji i zawsze zobaczysz kolekcje o dużej wartości. Począwszy od Muzeum Archeologicznego i Etnologicznego w Granadzie , Muzeum Sztuk Pięknych , Muzeum Pamięci Andaluzji czy Muzeum Dom Federico Garcíi Lorca.

 


Jak długo trwa wizyta w Alhambra? . Przynajmniej polecam spędzić trzy godziny na zwiedzaniu Alhambry. Nie chodzi tylko o odwiedzanie wnętrz różnych pałaców, ale o spacery pięknymi uliczkami, zwiedzanie ogrodów lub wspinanie się na wieże Alcazaba, co nie tylko wymaga czasu, ale po prostu jest tego warte. Wizyta może być zaplanowana z krótkimi przerwami. W rzeczywistości są miejsca do odpoczynku, cień i usługi, aby wizyta była przyjemna.
Wynajmij wycieczkę z przewodnikiem po Alhambrze. Warto. Na przykład możesz wykupić trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem w języku hiszpańskim przez pałac Alhambra i Nasrid, w cenie której zawarte są bilety wstępu. Istnieje również opcja prywatnej wycieczki z przewodnikiem dla małych grup.
Zobacz Albaicín, jedną z najpiękniejszych starych dzielnic w Hiszpanii…
Wizyta i spacery w Albaicín są niezbędne podczas wizyty w Granadzie. Albaicín jest pełen uroczych zakątków i ma bardzo wyjątkowy styl. Albaicin oznacza „dzielnicę na wysokości” i populację nieco inną niż ta zamieszkująca resztę miasta, coś w rodzaju dzielnicy o innym stylu. Jest prawdopodobne, że w czasach średniowiecznych 
Albaicín było uważane za przedmieście. Było to jedno ze starych centrów muzułmańskiej Granady i sektor miejski o ogromnym znaczeniu w czasach Nasridów. Dziś w dużej mierze chroni miejską działkę tamtej epoki: w przeciwieństwie do bardziej centralnej części Granady, w Albaicín ulice są wąskie, czasem labiryntowe.

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]