Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 3.

23.06.2017
 
Najpopularniejszy hiszpański napój alkoholowy - kolorowa Sangria
 
Wg Polaka, Hiszpanie mają bardzo silne charaktery, są nieodpowiedzialni, nieobliczalni, a to powoduje, że nie są dobrymi pracownikami. Nie jest to do końca prawdą, a jedynie typowym stereotypem, niepopartym konkretnymi doświadczeniami.
W Hiszpanii występuje bardzo duże zróżnicowanie regionalne. W samym sercu Hiszpanii jest wesoło i kolorowo, nikt nigdzie się nie spieszy, wszędzie brzmi muzyka i taniec. Na dalekim południu natomiast ludzie, tak jak klimat, są surowi, konserwatywni, poważni i pracowici. Język, który my nazywamy „hiszpańskim” pochodzi z regionu Kastylii, w innych regionach natomiast język nieco różni się od znanego nam hiszpańskiego.
Hiszpanie mają bardzo bogatą tradycję, jeśli chodzi o kuchnię. Dania pochodzące z ich rejonów znane są na całym świecie. Przykładem może być np., paella czy tortilla. Podobnie jest z trunkami. Najbardziej znane jest wino sangria, popularny też jest gin, sherry, czy malaga. Hiszpanie do jedzenia przywiązują ogromną uwagę. Wyrazem tego jest fakt, że wiele obchodzonych hucznie świąt poświęcone jest konkretnej potrawie, np. wspomnianej tortilli. Ciekawostką jest obchodzone w mieście Buńol święto pomidora, zwane La Tomatina. Organizowana jest wówczas ogromna bitwa na pomidory, których zużywa się w ilości dziesiątek ton, Na koniec bitwy straż pożarna strumieniami wody zmywa ulice i uczestników imprezy.


Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]