Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

KLIMAT I TEMPERATURA WODY NA TENERYFIE

07.01.2020

Jaki jest klimat na Teneryfie? Jaka jest temperatura wody na Teneryfie? Która część Teneryfy jest najcieplejsza?

 
Może rozbijmy ten obszerny temat na kilka mniejszych, na poszczególne miesiące, a zwłaszcza na te, które najbardziej nas interesują. Wiemy mniej więcej czego się spodziewać w miesiącach wakacyjnych lub około wakacyjnych, ale jaka jest pogoda i temperatura wody na Teneryfie w listopadzie, w grudniu, w styczniu, w lutym? Która część Teneryfy jest najcieplejsza? Jak często pada deszcz na Teneryfie?

 

Jaka jest pogoda i temperatura wody na Teneryfie w styczniu?


Jaka jest pogoda na Teneryfie w styczniu? Pogoda na Teneryfie w styczniu jest ogólnie dobra, chociaż jest to najzimniejszy miesiąc. Goście szukający zimowego słońca mogą spodziewać się średniej temperatury 17 stopni Celsjusza. Na południowych i południowo-zachodnich wybrzeżach, w kurortach takich jak Costa Adeje i Playa de las Americas temperatura jest wyższa. To góra Teide działa jak tarcza, która blokuje zimniejsze wiatry północne.
Jaka jest pogoda na Teneryfie w styczniu? Temperatura na Teneryfie w styczniu może osiągnąć 21 stopni Celsjusza. Dzienne minimum wynosi tutaj 14 stopni. Gorąca bryza znad Sahary pomaga utrzymać komfortową jak na styczeń temperaturę, ale ta sama bryza zwykle zawiera piaskowy pył, który może obniżyć widoczność na całej wyspie. Pogoda w styczniu jest najlepsza w połowie miesiąca, wówczas przez co najmniej kilka dni temperatura może sięgnąć 20 stopni Celsjusza, co będzie najwyższym miesięcznym wynikiem. Początek i koniec miesiąca wynosi średnio 17-18 stopni Celsjusza. Styczniowy rekord ciepła na Teneryfie wyniósł 28,4 Celsjusza, został zarejestrowany na południowym lotnisku Teneryfy w 1984 roku.
Czy w styczniu na Teneryfie pada deszcz? W styczniu zazwyczaj w ciągu miesiąca występują około 3-4 dni opadów. Opady są zwykle znacznie mniejsze niż w listopadzie, grudniu, lutym i popularnym miesiącu marcu, kiedy na wyspie zaczyna się robić coraz bardziej tłoczno. Styczeń jest właściwie najsuchszym z chłodniejszych miesięcy roku a najczęstsze opady pojawiają się w grudniu. Kledy już nadchodzi deszcz, jest mało prawdopodobne, że będzie to coś więcej niz prysznic lub zwykła mżawka. Na północnych i północno-zachodnich częściach wyspy zwykle pada częściej niż na obszarach południowych.
Jaka jest temperatura wody na Teneryfie w styczniu? Temperatura morza w styczniu wynosi 20 stopni Celsjusza. Jest odrobinę chłodniejsza niż w grudniu, ale wciąż wystarczająco ciepła, aby popływać. Nie jest niczym niezwykłym, gdy widzimy w styczniu plaże tętniące życiem i kąpiących się turystów. Dla każdego z nas kto nie mieszka na Teneryfie woda w morzu o temperaturze 20 stopni jest idealna do tego aby się w niej zanurzyć...
Która część Teneryfy jest najcieplejsza w styczniu? Powszechnie wiadomo, że południe Teneryfy jest najcieplejszą częścią wyspy. Ośrodki, które leżą na południu i wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża mają tendencję do cieplejszej pogody. Na obszarach północnych zwykle jest więcej opadów i zimna bryza z Atlantyku, której dotarcie nad część południową blokuje środkowa, górzysta część wyspy. Pomaga to utrzymać południowej części ciepły mikroklimat przez cały rok. Costa Adeje jest najcieplejszym wybrzeżem Teneryfy w styczniu.

 

Jaka jest pogoda i temperatura wody na Teneryfie w lutym?

 
 

Jaka jest pogoda i temperatura wody na Teneryfie w marcu?


Jaka jest pogoda na Teneryfie w marcu? Temperatura na Teneryfie w marcu często osiąga nawet 23-24 stopnie Celsjusza gdyż dociera tu ciepły wiatr znad Sahary, najniższa to około 15 stopni, choć to rzadko spotykane zjawisko. Wieczorami może być odrobinę chłodniej, ale raczej nie powinniście odczuć dyskomfortu termicznego. Pogoda na Teneryfie w marcu jest zwykle najcieplejsza pod koniec miesiąca. Teneryfa to wyspa, na której spotkamy się z nawyższymi temperaturami spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich jeśli mówimy o zimie i wiośnie. Średnia dzienna temperatura w marcu na Teneryfie często przekracza 20 stopni Celsjusza. Najwyższa zanotowana temperatura w marcu na Teneryfie to 34,5 st. Celsjusza, było to w marcu 1951 roku. Mając na uwadze, że sytuacja może się powtórzyć, warto również w marcu mieć przy sobie krem przeciwsłoneczny. Pamiętaj, że większość marcowych dni będzie wystarczająco ciepła, aby udać się na plażę. Sprzyjać kąpielom bedzie też fakt, że w marcu temperatura wody na Teneryfie wynosi około 19-20 stopni Celsjusza.

Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]