Dowiedz się jacy są Hiszpanie, gdzie zjeść za darmo, poznaj najpiękniejsze kąpieliska wśród skał i poznaj inne miejsca, których nie możesz pominąć... Oto seria artykułów dotyczących Hiszpanów i życia w Hiszpanii.

ZAMEK W PENISCOLA

09.06.2017

Zamek w Peniscola na Costa del Azahar

NA ZAMKU I NA TERENIE MIASTA PENISCOLA KRĘCONO 6. SEZON "GRY O TRON"

Peñíscola jest popularnym miejscem turystycznym położonym na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego w Hiszpanii, 120km na północ od Walencji. To malownicze miasto znajduje się na wybrzeżu Costa del Azahar w prowincji Castellon. Peñíscola znana jest lokalnie jako "Miasto w morzu", a w niektórych miejscach jako "Gibraltar Walencji", który jest przyłączony do kontynentu przez wąski pas ziemi. To fascynujące małe hiszpańskie miasto jest wzmocnionym portem morskim z latarnią morską znajdującą się na skalistym wybrzeżu. Liczba lokalnej ludności zamyka się w ilości około 8500 mieszkańców. Peñiscola jest uważana przez wielu za jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii wraz z miasteczkiem Morella, położoną około 60km na zachód. Morella jest również częścią prowincji Castellon, w regionie Valencia. Linia brzegowa Peniscola to 5 km piaszczystych plaż. Najbardziej popularna z nich to  plaża "Północna", na której zawsze powiewa niebieska flaga. Wzdłuż plaży ciągnie się przepiękna, porośniętą wysokimi palmami promenada.
 

ZNAJDŹ NOCLEG W OKOLICY PENISCOLA


Zamek w Peniscola - atrakcja na Costa del Azahar
Zamek i miasto Peñíscola z lotu ptaka
 

ZOBACZ GDZIE LEŻY PENISCOLA

 
Największą atrakcją w Peniscola jest zamek, który wznosi się majestatycznie nad Morzem i miastem poniżej. Został on zbudowany przez Templariuszy w latach 1294 - 1307, wraz ze średniowiecznymi murami, które pomagały chronić miasto. Uważa się, że Templariusze zbudowali zamek na ruinach starej twierdzy Moors. Zamek był wiele razy remontowy, ostatnio w 1960 roku, kiedy odnowiono jego mury (przed rozpoczęciem kręcenia filmu El Cid).
 

Zamek w Peniscola wygląda spektakularnie.

 
Niezależnie od tego, czy jest on widoczny z bliska, czy z daleka, jednak najbardziej okazale prezentuje się nocą, kiedy jest oświetlony. Trudy wspinaczki na szczyt zamku nagradzają nam oszałamiające panoramiczne widoki na Morze Śródziemne i miasto rozpościerające się u naszych stóp. Zwiedzający mogą swobodnie podjechać autem w pobliże zamku, na terenie którego w październiku 2015 roku zostały kręcone zdjęcia do VI sezonu "Gry o tron".


TOLEDO – MIASTO Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO
NOCLEGI W HISZPANII – COSTA DEL MARESME
CZAS NA INWESTYCJE W HISZPAŃSKIE NIERUCHOMOŚCI
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 1.
WYJAZDY NA MECZE FC BARCELONY
PRZEWODNIK PO COSTA BLANCA
KĄPIELISKA WŚRÓD SKAŁ - WALENCJA
COSTA BLANCA - REZERWATY PRZYRODY
10 RZECZY - NIE RÓB ICH W HISZPANII
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 2.
JAKA JEST HISZPANIA. JACY SĄ HISZPANIE - cz 3.
Ogłoszenia do porównania
Nie ma zapisanych porównań.
Logowanie
Użytkownik
Hasło
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
[X]